دانستنیهای نرم کننده مو

مولف : واحد تحقیق و توسعه شرکت پاکسان

انواع کاندیشنر

كاندیشنرها به دو دسته تقسیم می شوند:
كاندیشنرهای نوعLeave on كه نباید آبكشی شوند.
كاندیشنرهای Rinse out كه حتما لازم است آبكشی شوند.
در آبكشی كاندیشنرهای نوع دوم باید دقت گردد كه مو به خوبی آبكشی شود (اما نه به طور كامل) زیرا به جا ماندن مقادیر زیاد كاندیشنر روی سطح مو نه تنها باعث نرمی و حالت پذیری مو نمی شود بلكه باعث احساس سنگینی و كدورت مو شده و آن را بدحالت می كند. از طرفی آبكشی كامل به خصوص با آب گرم، مواد كاندیشنر را از سطح مو می شوید، بنابراین تنها باید مقدار بسیاراندكی از كاندیشنر روی موی شما باقی بماند، بطوریکه هنوز احساس كنید سطح مو لیز است. لازم است که در مورد موی زبر و ضخیم مقدار بیشتری از كاندیشنر بر روی مو باقی گذاشته شود.

 

دلیل سنگینی مو بعد از استفاده از كاندیشنر 

این مشكل می تواند در اثر یكی از این عوامل زیر به وجود آمده باشد:

  • كاندیشنر به جای اینكه روی ساقه و نوك موها استفاده شود به غلط بر روی پوست سر مالیده شده است.
  • كاندیشنر بیش ازحد استفاده شده و یا به خوبی آبكشی نشده است.
  • كاندیشنر برای موی سر شما مناسب نبوده است.

 

نحوه استفاده از کاندیشنر

قسمتهای میانی و انتهایی مو(نوك موها) احتیاج بیشتری به رطوبت دارد زیرا عمر بیشتری كرده و زمان زیادتری در معرض عوامل مخرب و خشك كننده محیط مانند باد و یا نور خورشید، همچنین مدل دهنده های گرمایی مانند سشوار و برسها و… قرار گرفته است، قسمتهایی از مو که نزدیك به ریشه اند، سالم و جوان بوده و علاوه بر این با روغن طبیعی پوست سر چرب می شوند. بنابراین به جز موارد استثنایی نیازی به كاندیشن كردن آن قسمت وجود ندارد.

 

آبکشی كاندیشنر روی مو

به یاد داشته باشید هر چه دمای آب آبكشی بیشتر باشد، كاندیشنر بیشتری زدوده می شود. از طرفی بر روی موی زبر و ضخیم لازم است كاندیشنر بیشتری بر جای بماند. بنابراین هر اندازه موی شما ضخیم تر است، از دمای آبكشی كمتری استفاده نمایید تا كاندیشنر بیشتری بر روی موی شما باقی مانده و هر چه موی شما نازك تر باشد از آب گرمتر استفاده شود تا كاندیشنر كمتری بر روی موی شما باقی بماند.

 

آیا كاندیشنر مو را درخشان می نماید ؟

مسلما همینطور است، علت كدر بودن مو آن است كه وقتی نور به آن تابیده می شود، به علت ناهمواری سطح آن، نور تابش شده بازتاب نمی گردد. كاندیشنر با هموار كردن پولكهای سطح خارجی مو، بازتاب نور را بیشتر كرده و موجب درخشش آن می گردد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید