دستگاه های چسب زن کارتن

مولف : کارشناسان فنی شرکت ماشین آلات بسته بندی فرهام

در صنایع بسته بندی جهت بسته بندی کارتن به طور معمول از دستگاه های کارتن چسب زن و تسمه کش کارتن استفاده می شود. برای بسته بندی کارتن با اوزان بالا از تسمه کش و برای بسته بندی کارتن با اوازن سبک تا متوسط از کارتن چسب زن استفاده می شود.
دستگاه های کارتن چسب زن یکی از پرکاربردترین ، مناسب ترین و اقتصادی ترین دستگاه های بسته بندی می باشند. این دستگاه در صنوف مختلف کاربرد فراوانی دارد و بهترین وسیله برای بسته بندی کارتن در سایزهای مختلف است.
دستگاه های کارتن چسب زن برای کارتن ها با سایز متفاوت ساخته شده، که در سهولت در امر بسته بندی طراحی شده است. این دستگاه کارتن چسب زن به نحوی طراحی شده است تا قابلیت بسته بندی طیف وسیعی از کارتن‌های سبک تا سنگین وزن را داشته باشد.

دستگاه چسب کش کارتن برای عملیات چسب زنی کارتن ها به کار می رود و این در حالی است که سایز کارتن ها در مورد بسته بندی متفاوت است.
دستگاه های کارتن چسب زن انواع های متفاوتی دارد که یکی از پر مصرف ترین دستگاه های صنایع بسته بندی، چسب زن کارتن می باشد که در صنایع شیرینی، شکلات، خشکبار، حبوبات، و فرآورده های لبنی، پروتیئنی، مواد غذایی، کارخانجات صنعتی، صنعت خودرو ، و .. کاربرد دارد.

دستگاه های چسب زن کارتن قابلیت چسب زدن همزمان زیر و روی کارتن را با سطح چسبندگی کامل چسب روی کارتن بدون ایجاد هیچ حبابی دارند. دستگاه های چسب کش قابلیت چسب زدن زیر و یا روی کارتن را به تنهایی دارند.
تمام دستگاه های کارتن چسب زن برای سهولت حمل و نقل بهتر محصولات می توان از کانوایری که توانایی اتصال به آن را دارد، استفاده کنند.

انواع دستگاه کارتن چسب زن :
1- دستگاه کارتن چسب زن دو موتوره
2- دستگاه کارتن چسب زن سه موتوره
3- دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک (پنوماتیک)
4- دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک با دربند

دستگاه کارتن چسب زن دو موتوره
دستگاه کارتن چسب زن دارای دو موتورجداگانه در بالا و پایین دستگاه جهت حمل کارتن و عملیات چسب زدن می باشد. تنظیم عرض و ارتفاع دستگاه کارتن چسب زن دو موتوره متناسب با سایز کارتن به صورت دستی صورت می گیرد. دستگاه کارتن چسب زن دو موتوره برای کارتن های سبک وزن استفاده می شود. دستگاه های چسب کش دو موتوره توانایی چسب زدن کارتن تا وزن 16 کیلوگرم را دارند. حداکثر ابعاد کارتن مورد استفاده در بسته بندی در دستگاه چسب کش دو موتوره از لحاظ ارتفاع 60 سانتی متر و در عرض 50 سانتی متر بدون هیچ محدودیتی در طول می باشد و حدود 30 کارتن در دقیقه چسب می زند.

دستگاه کارتن چسب زن سه موتوره
در دستگاه کارتن چسب زن سه موتوره، نیروی محرکه جهت حمل کارتن سه موتور بوده ، که چیدمان موتورها به صورت یک موتور در بالا و دو موتور در دوطرف دستگاه می باشد.
تنظیم عرض و ارتفاع دستگاه کارتن چسب زن سه موتوره متناسب با سایز کارتن به صورت دستی صورت می گیرد. دستگاه کارتن چسب زن سه موتوره برای کارتن ها با اوزان بالا استفاده می شود. حداکثر ابعاد کارتن مورد استفاده در بسته بندی در دستگاه چسب کش سه موتوره از لحاظ ارتفاع 50 سانتی متر و در عرض 50 سانتی متر بدون هیچ محدودیتی در طول می باشد و حدود 30 کارتن در دقیقه چسب می زند.

دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک (پنو ماتیک)
در خطوط تولید کارخانجات صنعتی با توجه به تنوع محصولات و ابعاد گوناگون کارتن در خط تولید از کارتن چسب زن اتوماتیک استفاده می شود. تنظیم ارتفاع و عرض دهانه ی ورودی دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک توسط نیروی پنوماتیک صورت می پذیرد. دستگاه چسب زن کارتن اتوماتیک به علت داشتن سیستم تنظیم عرض و ارتفاع به صورت اتوماتیک، می تواند انواع سایزهای کارتن را بدون توقف و با سرعت ، یکی پس از دیگری چسب بزند.
حداکثر ابعاد کارتن مورد استفاده در بسته بندی در دستگاه چسب کش اتوماتیک از لحاظ ارتفاع 50 سانتی متر و در عرض 50 سانتی متر بدون هیچ محدودیتی در طول می باشد. و حدود 40 تا کارتن در دقیقه چسب می زند.

دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک با دربند کارتن

در دستگاه چسب زن اتوماتیک با دربند کارتن عملکرد تنظیم عرض و ارتفاع دهانه دستگاه با توجه به ابعاد کارتن توسط دست صورت می پذیرد. درب کارتن در چسب زن اتوماتیک با دربند به صورت کاملا اتوماتیک بسته شده لذا در این نوع دستگاه چسب کش اتوماتیک نیازی به کاربر جهت عملیات چسب زدن کارتن نمی باشد. در دستگاه کارتن چسب زن تمام اتوماتیک دو موتور در طرفین دستگاه قرار دارد.
حداکثر ابعاد کارتن مورد استفاده در بسته بندی در دستگاه چسب کش اتوماتیک از لحاظ ارتفاع 50 سانتی متر و در عرض 50 سانتی متر بدون هیچ محدودیتی در طول می باشد. و حدود 40 تا کارتن در دقیقه چسب می زند.
این دستگاه به علت داشتن سیستم در بند کارتن به صورت اتوماتیک، می تواند بدون توقف و با سرعت، عملیات چسب زدن کارتن را انجام دهد. دستگاه چسب کش اتوماتیک با دربند کارتن در صنایع که سرعت بالا در اولویت می باشند و صرفه جویی در نیروی انسانی مهم می باشد، استفاده فراوان دارند.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید