چشم در واقع مهمترین عضو صورت محسوب می‌شود که آرایش آن از بزرگترین دغدغه‌های افراد به شمار می‌رود. آرایش چشم ها در بزرگ و کوچک جلوه‌ دادن چشم نقش بسزایی دارد. با آرایش مناسب چشم ها، میتوان چشمانی گیرا ساخت و همین امر باعث افزایش اعتماد به‌نفس و ایجاد ارتباط افراد با دیگران خواهد شد.

ویژگی های مهم خط چشم خوب عبارتند از :

  1. فرمول ویژه ضد حساسیت
  2. ماندگاری طولانی
  3. رنگ مشکی فوق العاده
  4. مقاوم بودن در برابر آب و تعریق

انواع خط چشم

خط چشم مدادی یا مداد چشم

این مدل از قدیمی‌ترین و معمول‌ترین انواع خط چشم است. استفاده از مداد چشم برای افراد مبتدی بسیار ساده و راحت است. مداد چشم به مداد‌های معمولی شباهت دارد، با این تفاوت که مغز مداد برای آرایش چشم طراحی و ساخته شده است

خط چشم مایع

خط چشم‌های مایع که معمولاً با قلم‌ مویی استفاده می‌شوند، برای افراد حرفه‌ای انتخاب مناسبی هستند. برای استفاده از این خط چشم‌ها معمولاً باید برس را درون مایع خط چشم فرو برده و استفاده کنید.

این خط چشم برای آرایش چشم‌ گربه‌ای و به وجود آوردن نگاهی نافذ بسیار مناسب است خط چشم‌های مایع از ماندگاری بالایی برخوردار است و دچار ترک‌خوردگی و پوسته‌شدن روی چشم نمی‌شود.

این نوع خط چشم سخت ترین مدل خط چشمی می باشد که می توان آن را استفاده نمود اما می تواند بسیار دقیق و زیبا باشد. از آنجایی که بدون تمرین استفاده از این خط چشم مشکل می باشد بهتر است اول به سراغ مدل های دیگر خط چشم رفته و هنگامی که دست ماهر تر شد از نوع خط چشم استفاده شود.
 
برای استفاده از این نوع خط چشم نیاز به دستان ثابتی دارید و باید خط چشم را به صورت خط های کوچکی نزدیک به پلک چشم کشید. بهتر است از وسط پلک چشم شروع کرده و به آرامی خط چشم را بالای پلک بکشید تا به گوشه چشم خارجی برسید. اگر دوست دارید خط چشم را سراسری بکشید می توانید دوباره بعد از کشیدن خط چشم در قسمت بیرونی از قسمت گوشه چشم شروع کرده و خط چشمی به آرامی تا وسط چشم بکشید و این خط را به خط کشیده شده قبلی متصل نمایید.

Related image

خط چشم ژله‌ای

خط چشم‌های ژله‌ای یا کرمی از دیگر انواع خط چشم است. برای استفاده از این خط چشم‌ها باید برس مخصوص خط چشم را به ماده ژله‌ای یا کرمی خط چشم که درون یک ظرف قرار دارد آغشته کرده و بر روی پلک‌هایتان بکشید. این خط چشم‌ها ماندگاری بالایی دارند.

از مزایای این محصول ماندگاریِ فوق العاده آن می باشد در ضمن به اندازه ی خطِ چشمِ مایع مرطوب نیست و همچنین مناسب برای آرایشِ دودی است

معایب این محصول این است که حتماً باید قلم مو داشته باشید, گاهی روی پوست پخش می شود همچنین خشک شدن ژله ی آن بعد از یک مدت کوتاه است

Image result for ‫خط چشم ژله‌ای‬‎

خط چشمِ پودری

با این خط چشم ها می توانید انتظار یک آرایشِ دودیِ بی نظیر را داشته باشید.

مزایا این محصول استفاده آسان از آن میباشد و همچنین عالی برای آرایشِ دودی است

از معایب آن این است که حتماً باید قلم مو داشته باشید و دقت بالایی لازم است همچنین خیلی زود کم رنگ می شود

خط چشم ماژیکی

خط چشم ماژیکی، یکی دیگر از انواع خط چشم است. همان‌طور که از نامش پیدا است، در واقع ماژیکی است که بر روی پلک‌ها کشیده می‌شود. این خط چشم می‌تواند در دسته خط چشم‌های مایع نیز قرار گیرد. با این خط چشم می‌توانید، خط چشم‌های گربه‌ای و انواع آرایش‌های چشم را انجام داد. این مدل از خط چشم درخشندگی زیادی دارد ولی نمی توان از آنها انتظارِ خط چشمِ نازک و ظریف را داشت. برای پاک کردن آن ممکن است به شیر پاک کن نیاز داشته باشید. 

مزایای آن کنترلِ آسان در دست است و مناسب برای خط چشم های پهن

معایب آن احتمال کثیف شدنِ اطراف چشم است ضمنا باید چند لایه بزید تا جلوه کافی پیدا کند همچنین به سختی پاک می شود

روش صحیح کشیدن خط چشم 

 
– اگر چشمان شما نسبت به هم بسته هستند خط چشمتان را از گوشه داخلی شروع کنید و آن را به سمت گوشه های بیرونی چشمتان ادامه دهید.
– اگر چشمان شما خیلی پهن هستند، خط چشمتان را از گوشه داخلی پلک شروع کرده و از ریمل برای مژه ها استفاده کنید.
– اگر چشمتان گود است، مژه ها خود را بسته نگه داشته و در صورت ممکن خط نازک بکشید.
– چشمان کوچک زمانی بزرگ به نظر می رسد که خط چشم راکمی به سمت بیرون چشم ادامه دهید.
– برای چشمان گرد خط چشم ها را مقداری از پلک ها به سمت بیرون ادامه دهید.
– اگر شما چشم های برآمده یا پف کرده دارید از خط چشم های درونی استفاده کنید چون در غیر این صورت خط چشم زیر چشم به نظر می آید و چشم برامدگی بیشتری پیدا می کند.
– چشم های پژمرده برای این که صاف به نظر برسد باید از خط چشم اوریب استفاده کنید.
– در چشم های پیر قسمت بیرونی چشم ضخیم تر به نظر می رسد و برای کشیدن خط چشم از برس یا اسفنج استفاده کنید.
– اگر شما چشم های بادامی و مناسب دارید که به چهره تان می آید باید در کشیدن خط چشم مهارت زیادی داشته باشید تا خنده دار به نظر نرسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید