برق لب سه کارکرد اصلی دارد؛ لب را براق میکند، لب ها را نرم و مرطوب میکند و در برخی مواقع به لب رنگ ملایمی میدهد که میتوانید از این نوع برق لب های به جای رژلب نیز استفاده کرد.

انواع برق لب

برق لب نیز مانند رژ لب انواع گوناگون و اشکال مختلفی دارد برق لب با قلمو، برق لب رولی، برق لب رژ لبی، برق لب در ظرف کوچک، برق لب تیوپی. نوع جدیدی از برق لب نیز وجود دارد که حاوی “حجم دهنده” است. این گونه از برق لب از موادی تشکیل شده معمولا بی‌ضرر هستند و می‌توانند یک جایگزین مناسب برای تزریق کلاژن باشند. البته اثرات حجم دهندگی در این محصولات موقتی هستند. برخی از انواع برق لب به شکل جامد و مانند رژ لب بی‌رنگ می‌باشند. از برق لب برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن لب‌ها هم استفاده می‌شود زیرا بافت چرب آن سبب ترمیم لب‌ می‌گردد. برخی از برق لب ها طعم و رایحه خاصی دارند که استفاده روزانه از آن را لذت بخش تر میکند.

مواد تشکیل دهنده برق لب

برق لب از بیزواکس و میکروکریستالین، روغن و اندکی رنگدانه تشکیل می‌شود. آن دسته از برق لب‌هایی که رنگی هستند، تنها دارای میزانی کمتر از 3 درصد رنگ می‌باشند.

تاریخچه تولید برق لب

برق لب اولین‌بار توسط شرکت مکس فاکتور در سال 1930 ارائه شد. آن‌ها می‌خواستند یک محصول آرایشی برای لب ایجاد کنند که لب‌ها را در فیلم براق و درخشنده نمایش دهد. این محصول ابتدا به طور خاص برای بازیگران در فیلم‌های سیاه و سفید تولید می‌شد ولی کم کم توسعه پیدا کرد و به یک محصول آرایشی منحصر به فرد تبدیل شد. 

در سال 1973 Bonne Bell اولین برق لب طعم‌دار را به نام Smackers تولید کرد. برق لب‌های طعم‌دار هنوز هم در میان نوجوانان و جوان محبوب هستند. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید