بطور کلی, کرم ها و لوسیون های آرایشی بهداشتی ترکیبی از آب و روغن هستند که توسط یک ماده حد واسط به نام امولسیفایر با یکدیگر بطور یکنواخت تر کیب می شوند. در این ویدئو از سدیم بورات (بوراکس) به عنوان امولسیفایر استفاده شده است.

یک چهارم قاشق چایخوری بوراکس را با یک قاشق سوپ خوری موم زنبور عسل و یک چهارم لیوان آب مقطر ترکیب کرده و به آن حرارت می دهیم تا به نقطه جوش برسد.

در یک ظرف شیشه ای نشکن , یک دوم لیوان روغن هسته زردآلو را ریخته و گرم می کنیم. سپس کمی موم زنبور عسل به آن اضافه کرده و خوب هم میزنیم تا ذرات موم بطور کامل در روغن حل شود.

محلول بوراکس را که ددر مرحله قبل آماده کرده بودیم را به ظرف روغن کم کم اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم و تا جایی ادامه می دهیم که مخلوط غلیظ و سفت شود.

محلوط ایجاد شده را به یک ظرف در دار منتقل کرده و در آخر ده قطره عصاره هسته گریپ فروت را به آن اضافه کرده و خوب هم می زنیم. سپس اجازه می دهیم لوسیون بدست آمده سرد شود. توجه داشته باشید که غلظت محصول با سرد شدن بیشتر خواهد شد.

 

شما می توانید از روغن هایی دیگری همچون روغن جوجوبا, روغن سبوس برنج و یا روغن جوانه گندم به جای روغن هسته زردآلو استفاده کنید.

از گلاب و عرق بهارنارنج هم می توان به عنوان جایگزین آب مقطر استفاده کرد.

اگر تمایل داشتید کمی اسانس هم به لوسیون خود اضافه کنید تا خوشبو شود.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید