برای ساخت شامپو فرمولاسیون های متعددی وجود دارد. در این ویدئو ساخت یک شامپو پایه با حداقل مواد اولیه آموزش داده می شود. این فرمولاسیون مربوط به شامپو ملایم و با خاصیت حالت دهندگی به موها طراحی شده است.

مواد تشکیل دهنده عبارتند از :

Water 56%

Sulfosuccinate (surfactant) 15%

Coco Betaine (surfactant) 15%

Polyglucose (surfactant) 5%

PEG 7-Glyceryl Cocoate (emollient) 2%

Quaternium-31 (detangler) 4%

Glucose-T (thickener) 2%

Phenoxyethanol/Sorbic Acid (mild preservative blend) 1%

Fragrance

مواد اولیه مذکور را با هم و به نوبت ترکیب می کنیم. بهتر است در هر مرحله که ماده جدید اضافه می شود , محلول کاملا همزده شود و پس از مخلوط کامل ماده بعدی اضافه شود.

PH ایده آل برای این شامپو 4.5 الی 6.5 می باشد. اگر چنانچه PH به بالتر از 7 رفت , می توان با افزودن اسید سیتریک آنرا به بازه دلخواه آورد. و چنانچه PH کمتر از 4.5 بود لطفا کمی تری اتانل آمین به محلول اضافه کرده و خوب هم می زنیم و دوباره PH را اندازه گیری می کنیم. برای بالا بردن غلظت و ویسکوزیته محصول می توانید کمی گلوکز اضافه کنید. پس از اینکه کاملا مخلوط را کاملا هم زدید اجازه دهید تا کف محلول از بین برود و کاملا شفاف شود. در این مرحله میتوان اسانس را به شامپو اضافه کرد که ممکن است موجب ایجاد کدورت در محصول شود.

بسته به نوع شامپو شما می توانید موادی از قبیل عصاره های گیاهی, امولینت, ویتامین, پروتئین, سیلیکون و سایر حالت دهنده های مو را به فرمول اضافه کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید