مولف : شرکت سورن شیمی

متیل پارابن با فرمول شیمیایی C8H8O3 یک آلرژن شیمیایی استاندارد است. اثر فیزیولوژیکی آن به وسیله افزایش انتشار هیستامینین و ایمن سازی توسط سلول محسوب می شود. طبقه بندی شیمیایی آن آلرژن ها است. نام های شیمیایی دیگر آن: متیل هیدروکسی بنزوات؛ پتاسیم هیدروکسی بنزوات متیل است. متیل پارابن نوعی پارابن است. پارابن ها مواد شیمیایی هستند که اغلب به عنوان مواد نگهدارنده استفاده می شوند تا محصولات را برای مدت طولانی تر نگه دارند. آنها برای جلوگیری از رشد قالب و سایر باکتری های مضر به مواد غذایی یا لوازم آرایشی اضافه می شوند. بسیاری از محصولات حاوی متیل پارابن نیز حاوی یک یا دو نوع دیگر پارابن در مواد تشکیل دهنده آنها هستند. اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) همچنان اجازه استفاده از متیل پارابن ها را در محصولات مختلف می دهد.

کاربردهای دیگر:
متیل پارابن در نوشیدنی های الکلی یافت می شود، عامل ضد میکروبی، نگهدارنده و طعم دهنده است. متیل یکی از مولکول های خردل، میوه ی زرد طلایی، شراب سفید، شراب گیاهی و بورون وانیل است.
متیل پارابن ها در انواع مختلف محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شود. شامل: محصولات آرایشی، اصلاح محصولات، محصولات مراقبت از مو، مرطوب کننده ها ، برخی از دئودورانت ها.
آنها همچنین در تعدادی از غذاهای فرآوری شده و داروها مورد استفاده قرار می گیرند.

آیا ایمن است؟
این ماده در بدن تجمع نمی يابد. در حقیقت، بدن خیلی زود اثر شیمیایی آن را از بین می برد. با وجود این، بسیاری از مصرف کنندگان نگران ایمنی این ماده هستند. این نگرانی ها به سبب پیوند ادعایی با خطر سرطان افزایش یافته است. FDA و سایر محققان مطالعاتی را برای بررسی ایمنی متیل انجام می دهند. تا کنون هیچ شواهد قانع کننده ای وجود نداشته است، FDA این مطالعات را بررسی می کند، هنوز موردی برای نشان دادن اینکه استفاده پارابن ها در لوازم آرایشی، غذا یا مواد مخدر خطرناک هستند، نیامده است. گروه کاری محیط زیست متیل پارابن را به عنوان یک ماده کم خطر برای سلامتی معرفی می کند .با این حال، خطرآن تنها در مورد واکنش های آلرژیک و یا استفاده از بیش از سطح محصول گفته شده است. بیشترین خطر متیل پارابن برای ایجاد سرطان و سمیت و تولید مثل ۰ درصد می باشد. محققان دریافتند که اکثر مصرف کنندگان برخی از این ماده را در ادرار خود دارند. آنها همچنین دریافتند که حضور این مواد شیمیایی به خودی خود نشانه ای از مشکل نیست، در حال حاضر هیچ احتیاطی رسمی در برابر استفاده از محصولات با متیل پارابن وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید