نخستین سایت جامع صنایع آرایشی و بهداشتی ایران

مواد اولیه مرطوب کننده

پوست بدن فعالیت های متعددی دارد که یکی از آنها حفظ رطوبت بدن است. پوست از سه لایه تشکیل می شود که مهمترین لایه برای حفظ رطوبت بدن لایه اپیدرم است. اپیدرم خود از چهار لایه تشکیل شده است که باز خارجی ترین لایه ان که استراتیوم کورنیوم است نقش اصلی را در حفظ رطوبت دارد. مابین سلول های اپیدرم فضای خالی است که با چربی ها و عامل مرطوب کننده طبیعی (NMF) پر شده است و بدین ترتیب مانع خروج رطوبت از مابین سلول ها می شوند.

Hydration

از بین رفتن این چربی ها و سایر مواد موجود در عامل مرطوب کننده طبیعی باعث از دست رفتن آب بدن می گردد لذا امروزه از کرم های مرطوب کننده به این منظور استفاده می شود. محصولات مرطوب کننده پوست حاوی مواد متعددی هستند که از طرق مختلفی آب  بدن را حفظ می کنند. مواد مرطوب کننده به سه دسته تقسیم می شوند.

آبرسان ها

مسدود کننده ها

نرم کننده ها

آبرسان ها موادی هستند که مانند اسفنج عمل کرده و آب محیط اطراف و همچنین آب موجود در لایه های زیرین پوست را به خود جذب کرده و کم کم آنرا در لایه استراتیوم کورنیوم آزاد می کنند. مسدود کننده ها با تشکیل یک لایه بر روی پوست ع منافذ آنرا را مسدود کرده و از خارج شدن رطوبت ممانعت می کنند. نرم کننده ها مانند مسدود کننده ها یک لایه بر روی پوست تشکیل می دهند و از تبخیر آب جلوگیری می کنند از طرفی با نرم کردن پوسته های لایه شاخی پوست موجب حس نرمی و لطافت در پوست می شوند. مانند دکسپانتنول

مواد اولیه مرطوب کننده

INCI-DIC

با اتصال به کانال اینکی دیک همیشه به روز باشید

موافقم بستن
WhatsApp تماس با کارشناسان