مولف : خانم مهندس میانه رو از شرکت ناردین کالا

    جوجوبا (Simmondsia chinensis)  یک درختچه مقاوم ، خشک همیشه سبز با دامنه جغرافیایی از جنوب غربی ایالت متحده تا شمال مکزیک می باشد. قبایل بومی صحرای sonoran معمولا از دانه های ساییده شده برای بهبود زخم های باز استفاده می کنند. همچنین آنها از دانه ها برای کاهش اشتها در پیاده روی های طولانی مدت استفاده می کنند. دانه های جوجوبا در اواخر دهه ی هفتاد کشف شد و در نهایت در لوازم آرایشی و مراقبتهای شخصی استفاده شد.

    سازش گیاهان جوجوبا در شرایط ناگوار کویر sonoran باعث خاصیت جلوگیری از دست دادن آب توسط این گیاه شده است. اجزای سازنده wax esters شامل یک لایه ضخیم روی برگها است که مانع تبخیر رطوبت و آب موجود می شود. چربی های ذخیره شده در دانه ها که 97 درصد آن را wax ester تشکیل می دهد مانع اکسایش ، حفظ رطوبت و به عنوان محافظ UV طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

    این ویژگی در هر فرمولاسیون تاثیر مثبتی دارد. ویژگی های اصلی روغن جوجوبا در لوازم آرایشی شامل صاف کنندگی، نرم کنندگی و مرطوب کنندگی می باشد. مهم ترین نکته این است که 25-30% موم استر جوجوبا شبیه به روغن موجود در سطح پوست بدن انسان می باشد. این قابلیت جوجوبا از روغن گیاهی تری گلیسیرید در لوازم آرایشی و بسیاری از جنبه های کاربردی بهتر است.

  محصولات روغن جوجوبا 100 درصد گیاهی از دانه های روغن simmondsia chinensis  و عاری از مواد ضد سایش گیاهی، آفت کش و قارچ کش می باشد. روغن جوجوبا ابتدا توسط فرستنده فشرده می شود و سپس فیلتر می شود.

کاربردها :

شمار زیادی از آزمایش ها در دهه های اخیر ثایت کرده است که روغن جوجوبا یک نرم کننده و عنصر اصلی و ضروری ارائه شده در لوازم آرایشی است. به خاطر ویژگی های خاص مولکولی روغن جوجوبا این ماده نیاز به هیچ گونه تثبیت کننده و نگهدارنده ندارد.

محصولات مراقبت پوستی :

جوجوبا به راحتی داخل لایه چربی حل شده و مانع از دست دادن رطوبت می شود و همچنین باعث بهبود کشش سطحی پوست می شود. این ماده می تواند به صورت خالص به عنوان یک ترکیب با ارزش در هر نوع فرمولاسیون استفاده شود. نکته قابل انتظار این ماده این است که جوجوبا برای پوست های حساس و پوست کودک و پوست های آسیب دیده و پوست های بزرگ سال مناسب است. لازم به ذکر است که از این ماده در فرمولاسیون مراقبت از پوست کودک، به عنوان جایگزین گلیسیرین استفاده می شود. روغن جوجوبا باعث ایجاد SPF 4 در محصول می شود بنابراین می تواند به صورت یک ماده طبیعی در محصولات مراقبت کننده افتاب استفاده شود. روغن جوجوبا باعث کاهش التهاب و ترک های پوستی می شود و همچنین در درمان آنرمال پوستی کمک می کند.

محصولات مراقبت از مو:

جوجوبا بدون آنکه حفره های روی پوست سر را ببندد روی پوست سر نفوذ می کند. معمولا در محصولات برای نرم کنندگی موی سر و جلوگیری از ریزش مو ، ایجاد درخشندگی و نرمی مو استفاده می شود.

نام دیگر جوجوبا ممکن است نهنگ سبز باشد. در زمان های گذشته روغن اسپرم نهنگ به عنوان ماده اولیه دارویی استفاده می شد که در پوست انسان به راحتی نفوذ می کرد. جوجوبا به عنوان یک جایگزین مناسب برای روغن اسپرم نهنگ شناخته شد و در واقع استفاده از جوجوبا زندگی نهنگ ها را نجات داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید