در سال 1923 میلادی دکتر سودت تونا در ترکیه (ادرین ترکیه) متولد شد. وی در بین نه فرزند خانواده هفتمین فرزند بود. تمامی فرزندان این خانواده تحصیل کرده و از 11 دانشگاه فارغ التحصیل گشته اند. سال 1930 م دوران ابتدایی را در ادرین سپری نمود. دوران دبیرستان را در Haydarpasa و در سال 1941م گذراند و خود را برای دوران بسیار پرثمر دانشگاهی در رشته پزشکی آمده نمود.

تحصیلات داشگاهی تونا از دانشگاه Goethe آلمان آغاز شد. پس از طی مراحل تحصیل و فارغ التحصیلی، به سرعت به زادگاه خود بازگشت. قلب وی بسیار برای هموطنان خود می تپید. وی تا سال 1950 به عنوان تک پزشک Hadimkoy استانبول به کار خود ادامه داد. او پس از یک دوره کار طبابت، در سال 1952 کارخانه بزرگ Tege را در ترکیه تاسیس نمود. در طی کار مشتاقانه و البته سخت، کوشش های فروانی جهت فرمولاسیون های جدیدی نمود. تونا با این تلاش ها، اولین آزمایشگاه ترکیه را نیز بنا نمود.

در سال 1998 کارخانه تانالیزه را تاسیس و برند Farmasi را ارائه نمود. محصولات فارماسی حدود 2000 محصول متفاوت دارد و روزانه 1000 تن تولید دارد. مساحت این کارخانه 40000 مترمربع است و شامل 5 کارخانه مجاور هم است. این 5 کارخانه مجاور شامل محصولات دستمال های مرطوب، مراقبت فردی، محصولات آرایشی، بسته بندی و تیوبی است.

تونا در طول دوره بیش از 60 ساله کار حرفه ای در ترکیه، حالا به عنوان نه تنها یک پزشک موفق بلکه یک مدیر موفق، خانواده دوست، طبیعت گرا، فردی با تجربه و علاقه مند به کار و پیشرفت علمی، شناخته شده است. امروزه او هر از گاهی به کارخانه تانالیزه سرکشی می کند و پسرش هاکان تونا را با تجربیات خود بیشتر آشنا می کند. پسر تونا هم اکنون مدیر نسل جدید این شرکت تواناست. توصیه های تونا به پسرش و دیگر مدیران ارشد کارخانه، می تواند نقطه روشنی برای پیشرفت و استراتژی های جدید شرکت تونا و برند فارماسی باشد.

تان را می توان پیشتاز محصولات آرایشی در ترکیه نامید که آوازه جهانی دارد. داستان جالب زندگی موسس شرکت، می تواند سرلوحه بسیاری از افرادی باشد که در این حوزه کاری فعال هستند.

برند farmasi

برند لوازم ارایشی معروف  فارماسی یکی از بهترین برند های تولید کننده لوازم ارایشی هست که توسط دکتر C. Tuna در سال 1950 راه اندازی شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید