فیکساتور یا فیکسر یکی دیگر از محصولات استفاده شده آرایش است که به صورت اسپری، مایع و پودر برای مصرف به بازار ارائه شده است. در آخرین مرحله از آرایش از این محصول استفاده می‌شود تا آرایش ماندگاری بیشتری داشته باشد. فیکساتور را هم با توجه به انواع پوستی مختلف طراحی شده است. فیکساتورها در انتهای آرایش استفاده می‌شوند و بعد از آنها شما دیگر هیچ موادی روی پوست خود نباید استفاده کنید زیرا موجب خراب شدن تمام زیر سازی ها و آرایش می‌شود. علاوه بر فیکساتور صورت, فیکساتور مو هم وجود دارد.

انواع فیکساتور

معمولا فیکساتورها به دو شکل اسپری و پودری هستند که خرید اسپری فیکساتور، نسبت به نوع پودری آن طرفدار بیشتری دارد.

 اسپری فیکس کننده : این نوع از فیکساتورها به دلیل داشتن بافت سبک و بی‌رنگ، بافت و رنگ آرایش شما را دچار تغییر نمی‌کنند. این محصولات برای همه‌ی شرایط آب و هوایی مناسب هستند و تقریبا می‌توان گفت در هر شرایطی آرایش را روی صورت ماندگار نگه می‌دارند و از پخش شدن آرایش روی صورت شما جلوگیری می‌کنند. قیمت اسپری فیکساتور نسبت به دیگر لوازم آرایش صورت نیز قابل قبول است. با استفاده از اسپری فیکس کننده آرایش، می‌توانید از چرب شدن پوست و برق افتادن به خصوص در نواحی بینی و پیشانی، پیشگیری کنید.

کاربردهای مهم اسپری فیکس کننده

شما می‌توانید وقتی که فرچه را به سایه آغشته می‌کنید، روی آن کمی اسپری فیکس کننده بزنید و پس از آن، سایه بکشید. با این کار، ماندگاری سایه بیشتر می‌شود. البته در ابتدا، سایه چشم مرطوب به نظر می‌رسد ولی بعد از خشک شدن اسپری فیکس کننده، سایه چشم شما ظاهری بهتر و جذاب‌تر پیدا می‌کند. همچنین شما می‎‌توانید از اسپری فیکس کننده آرایش برای مرطوب کردن اسفنج آرایشی خود استفاده کنید که باعث می‌شود کرم پودر یکنواخت‌تر و راحت‌تر روی پوست شما بنشیند.

روش استفاده از اسپری فیکساتور

بهترین زمان برای استفاده از اسپری فیکس کننده یا فیکساتور ، بعد از این است که میکاپ خود را به طور کامل به پایان رسانده‌اید. ابتدا محتویات اسپری را تکان دهید و به اندازه طول بازوی خود از صورت دور نگه دارید، سپس چشمانتان را ببندید و چند پاف روی آرایشتان اسپری کنید. همچنین، برای جذب اسپری نیازی به ماساژ نیست فقط باید اجازه دهید تا به صورت طبیعی خشک شود.

پودر فیکس کننده: فیکساتورهای پودری، به صورت مات یا براق تولید می‌شوند و توصیه می‌شود این پودرها را به مقدار خیلی کم روی پوست استفاده کنید. با استفاده از پودر فیکس کننده می‌توانید سایه و رژ لب را همزمان فیکس کنید. استفاده از این محصولات علاوه بر ماندگاری بیشتر آرایش، عیب و نقص‌های صورت را از بین می‌برد و حس رضایت را در شما ایجاد می‌کند.

روش استفاده از پودر فیکس کننده

پودر فیکس نیاز به یک فرمول مایع دارد تا به آن بچسبد ، به همین دلیل پس از آنکه پوست خود را به خوبی فید کردید ، فرچه خود را به پودر آغشته کنید و لایه نازکی از آنرا به طور ضربه ای روی صورت بزنید. سپس اجازه بدهید پودر فیکس کننده را حدود 3 الی 10 دقیقه روی پوست صورت بماند و سپس آنرا با استفاده از فرچه پرمو به خوبی محو کنید.

انتخاب اسپری فیکساتور مناسب

هر فردی، رنگ پوست متفاوتی دارد و جنس پوست افراد با هم متفاوت است. درست مثل لوازم آرایش، در مورد انتخاب فیکساتور نیز باید نوع پوست خود را در نظر بگیرید و اسپری مناسب را انتخاب کنید.

پوست خشک

اگر پوست شما خشک است، از اسپری‌های حاوی الکل استفاده نکنید. الکل، پوست را خشک‌تر می‌کند و باعث تحریک پوست می‌شود. خوشبختانه، اسپری‌های فیکساتور انواع مختلفی دارند. برخی انواع فیکساتورها حاوی مرطوب‌کننده هستند. با استفاده از این فیکساتورها، نه تنها آرایش شما دست‌نخوره و ثابت باقی می‌ماند بلکه پوست‌تان آبرسانی و مرطوب می‌شود.

پوست چرب

اگر به طور طبیعی، پوست چرب دارید یا دارای پوست مختلط هستید، اسپری اویل‌فری یا بدون چربی تهیه کنید. این اسپری‌ها منافذ باز پوست‌تان را نمی‌بندند و باعث ایجاد جوش نمی‌شوند.

انتخاب اسپری فیکساتور با توجه به شرایط آب و هوایی

یکی از مواردی که موقع خرید اسپری فیکساتور می‌توانید در نظر بگیرید، توجه به شرایط آب و هوایی است. مثلا بسیاری از افراد نمی‌توانند از کرم ضد آفتاب استفاده کنند. اگر قرار است در فضای باز و زیر آفتاب قرار بگیرید، می‌توانید اسپری‌های فیکساتوری تهیه کنید که حاوی ضدآفتاب باشند.

اگر در آب‌وهوای خشک قرار دارید یا در روزهای سرد زمستانی که احتمال خشک شدن پوست افزایش پیدا می‌کند، از اسپری‌های فیکساتوری استفاده کنید که حاوی مرطوب‌کننده هستند. این اسپری‌ها در عین حفاظت از آرایش، پوست را مرطوب نگه می‌دارند و اثر بادهای سرد روی پوست را خنثی می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید