برای حذف موهای زائد روش های مختلفی وجود داره که هرکس بر حسب تجربه و یا پیشنهاد اطرافیان یکی از این روش ها را انتخاب می کند. همه روش ها به دو دسته کلی اپیلاسیون و دپیلاسیون تقسیم می شوند. به روش هایی مانند وکسینگ یا مومک، اپیلاسیون (Epilation) و روش هایی مثل استفاده از کرم های موبر، دپیلاسیون (Depilation) می گویند.

استفاده از محصولات دپیلاسیون تنها ممکن است باعث حساسیت پوستی شود که برای اطمینان خاطر بهتر است قبل از مصرف, روی بخش کوچکی از پوست تست گردد و سپس با اطمینان خاطر محصول موبر را مصرف کرد. به این ترتیب که مقداری از کرم موبر را به قسمت داخلی بازوی خود بمالید و پس از نیم ساعت آن را بشویید. اگر در محل مالیدن کرم، التهاب و قرمزی و خارش ایجاد نشد، یعنی احتمالا به این کرم موبر حساسیت ندارید. اگر فردی به کرم های موبر حساسیت داشته باشد، نباید از آنها استفاده کند. همچنین هرگز کرم موبر را روی پوست آسیب دیده استفاده نکنید. کرم موبر نباید روی پوست قرمز یا ملتهب استفاده شود. کرم موبر نباید نزدیک به ناحیه چشم مالیده شود. ماده اصلی کرم های موبر یکی است اما انواع کرم های موبر برای نواحی مختلف بدن وجود دارد؛ مثلا کرم موبر برای صورت با کرم موبر دیگر نواحی بدن تفاوت دارد و این تفاوت در غلظت ماده مؤثره  آن است به عنوان مثال کرم مخصوص صورت، ماده مؤثره رقیق تری دارد.

این محصولات باعث لایه برداری سطح پوست و شادابی پوست نیز می شود. به علاوه استفاده از آن بسیار ساده است و زمان بر هم نیست. فقط کافی است کرم را روی پوست تمیز و خشک پخش کنید و بعد گذشت مدت زمانی، آنرا از روی پوست پاک کرده و پوست رو آبکشی کنید.

کرم موبر، موها را در سطحی پایین تر از تیغ قطع می کنند. لذا موها کمی دیرتر در می آیند و بر خلاف تیغ، نوک موها پس از اصلاح تیز نمی شود و پوست نرم تر خواهد بود. بنابراین کرم های موبر برای از بین بردن موهای زاید صورت خانم ها مناسب ترند.

سوزش و حساسیت پوست از عوارض رایج استفاده از محصولات موبر است. در هنگام استفاده، خراشیدگی و خارش سطحی پوست احساس می شود اما معمولا بلافاصله پس از شستشو متوقف می شوند. در افرادی که دارای پوست حساس هستند، ممکن است این احساسات ناخوشایند را برای ساعت ها پس از مصرف داشته باشند. برای جلوگیری از تحریکات بهتر است از کرم مناسب استفاده کنید چون کرم های موبر با توجه به نوع پوست، نوع مو و محل استفاده طراحی می شوند.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص ساختار مو و انواع روش های موبری اینجا کلیک کنید و برای خواندن مطالب مرتبط به صفحهفرمولاسیون محصولات موبر مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید