میکسر مخصوص تولید مواد شوینده

مولف: شرکت ماد استیل آسیا

برای تولید انواع مواد شوینده می بایست از دستگاه میکسر جهت میکس مواد استفاده کرد. میکسر انواع مختلفی دارد. میکسرهای مورد نظر جهت تولید مواد شوینده به دو بخش عمده تقسیم بندی می شوند:

1- میکسرهای استلنس استیل

2- پلی اتیلنی

میکسر مخصوص مایعات ظرفشویی و دستشویی، شامپوها و … بهداشتی از جنس استلنس استیل بوده و دارای گرمکن ترموستاتی و گیربکس می باشند.

میکسرهایی که در خط تولید مواد شوینده و بهداشتی به کارگیری میشود می بایست حتما حداقل از جنس استلنس استیل 304 بوده و طراحی جوش دستگاه و نحوه جوشکاری مگ و تیک بکاررفته در آن بگونه ای باشد که علاوه بر ایجاد استحکام مکانیکی کوچک ترین درزی بجای نماند و هیچ گونه حفره باعث باقی ماندن مواد شیمیایی در آن نداشته باشد.

در خرید میکسر باید به چه نکاتی توجه شود؟

نکته حائیز اهمیت در ساخت میکسر های مخصوص تولید مواد شوینده طراحی پره های این میکسرها می باشد.

متاسفانه طراحی پره های میکسرهایی که به صورت سنتی باعث می شود مواد اولیه حین فرایند مخلوط سازی در زیر میل پره جمع شده و همیشه مقداری از مواد در مایع حل نشود و باعث ایجاد اشکال در انجام فرمولاسیون و کاهش کیفیت مایع شوینده شود.

یک میکسر خوب می بایست در حین تخلیه به طور کامل تخلیه شود و به آسانی شسته و برای فرمول مایع دیگر آماده شود. میکسر ایده ال می بایست دارای کف محدب بوده تا تخلیه مواد از آن به طور کامل انجام گیرد.

آیا نیاز به ایجاد سرمحدب برای میکسر می باشد؟

موتور و گیربکس به طور عادی دارای  مقدار کمی لرزش ناشی از عملکردشان می باشند. در صورتی که قسمت بالای میکسر تخت باشد باعث می شود در گذر زمان بر اثر وزن و تنش های موتو گیربکس صفحه تخت بالای میکسر اصطلاحا شکم کند که ظاهر دستگاه به شدت زشت شده و دستگاه شروع به تولید صداهای ناهنجار کند. ولی در صورتی که قسمت بالایی میکسر محدب ساخته شود تنش و لرزش ناشی از موتور  گیربکس و وزن آن دو را تحمل می کند.

سر محدب میکسر نیروهای تنشی را در کل میکسر به طور یکنواخت پخش می کند و باعث می شود میکسر به هیچ عنوان تغییر شکل ندهد  و با ظاهری زیبا سالیان طولانی سالم بماند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید