پاپیلا ها ساختارهایی از لثه ها هستند که بین دندان ها قرار دارند. ساختار پاپیلای بین دندانی بافت متصل کننده متراکمی است که توسط اپیتلیوم دهان پوشانده شده است. در شکاف بین دندان های شما، پاپیلا های بین دندانی به شکل هرم درآمده اند. آنها در دندانهای عقبی گسترده تر هستند.

پاپیلا های بین دندانی سالم، به رنگ صورتی مرجانی هستند. آنها محکم به دندان های شما متصل شده اند ، بدون اینکه شکافی ایجاد شده باشد. به شکل مثلث هستند و اندازه ای متناسب با دندان ها دارند.

اگر یک پاپیلا پسرفت کند، با یک مثلث سیاه مواجه خواهید شد. اگر دچار التهاب شده باشند، ممکن است به حالت متورم، دردناک و یا قرمز رنگ دیده شوند و  یا خونریزی کنند. مانند تمام بافت های لثه ای ، در صورت تحلیل رفت ناشی از مسواک زدن نادرست، پاپیلای بین دندانی قادر به بازسازی یا رشد مجدد نیست. اگر تخریب شود، برای همیشه از بین می رود. ترمیم پاپیلاها در اطراف ایمپلنت های دندانی همواره یک چالش برای پریودنتیست ها است.

پاپیلای بین دندانی به محافظت از ریشه دندان کمک می کند و باعث می شود غذا بین دندان های شما گیر نکند و منجر به پوسیدگی نشود. به دلیل موقعیت مکانی ، در معرض تحلیل رفتن و آسیب ناشی از بی توجهی یا مسواک زدن نامناسب و نخ دندان نزدن است. همچنین به دلایل ذکر شده بسیار مستعد ابتلا به عارضه های دندانی مانند التهاب لثه است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید