مولف : شرکت سورن شیمی

پروپیلن کربنات یک حلال شفاف و بی بو با نقطه جوش بالا است. که معمولا در فرم مایع یافت می شود. به طور کلی آن را به عنوان یک حلال متناوب و قطبی استفاده می شود. پروپیلن کربنات و یا رایج ترین PC دارای ترکیب شیمیایی و فرمول CH3C2H4O2CO است و یک ترکیب ارگانیک است. حتی اگر این ماده شیمیایی کریل باشد، به ویژه به عنوان مخلوطی از راکمی در کاربرد صنعتی استفاده می شود. این یک پروپیلن گلیکول است و از استرهای کربناته مشتق شده است.

کاربرد پروپیلن کربنات

در صنایع آرایشی و محصولات مراقبت شخصی، پروپیلن کربنات در فرمولاسيون آرایش، به ویژه رژ لب، سایه چشم و ریمل مژه و ابرو و نیز محصولات پاک کننده پوست استفاده می شود. کربنات پروپیلن برای حل کردن مواد دیگر استفاده می شود و اغلب با گلیتان های رس (مانند مونتموریلونیت یا بنتونیت) استفاده می شود.

وقتی کربنات پلی پروپیلن، اکسید پروپیلن و دی اکسید کربن تولید می شود، کربنات پروپیلن به عنوان یک فرآورده جانبی در طول فرایند شیمیایی شکل می گیرد. این ترکیب آلی همچنین می تواند در واکنش ها و شرایط کمی متفاوت باشد. با این حال، نیاز به مواد اولیه مشابه برای روند دارد. روشهای دیگری برای تولید این ترکیب ارگانیک وجود دارد. یکی دیگر از گزینه های محبوب این است که استفاده از پروپیلن گلیکول و اوره، با استفاده از اکسید روی-آهن به عنوان یک کاتالیزور برای سرعت بخشیدن به واکنش شیمیایی می باشد.

نکات ایمنی:

اداره غذا و دارو (FDA) ایمنی پروپیلن کربنات را بررسی کرده و آن را به عنوان یک افزودنی غیر مستقیم مواد غذایی به عنوان یک جزء از چسب ها تأیید کرده است. ایمنی پروپیلن کربنات توسط کمپانی Review Expert Ingredient Cosmetic (CIR) ارزیابی شده است. پانل کارشناس CIR داده های علمی را ارزیابی کرد و نتیجه گرفت که کربنات پروپیلن به عنوان یک ماده آرایشی در شیوه های مصرف و غلظت کنونی ایمن است. در سال ۲۰۰۴، به عنوان بخشی از برنامه ریزی مجدد ارزیابی مواد، پانل کارشناس CIR اطلاعات جدیدی در مورد کربنات پروپیلن یافت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید