یکی از بهترین روش های برای به حداکثر رساندن سلامتی این است که خود را در معرض نور خورشید قرار دهید. در حالی که آفتاب بیش از حد می تواند مشکل ساز باشد، امواج خورشید موجب تولید ویتامین D در بدن ما می شود که برای سلامتی ضروری است. علاوه بر این، برنز کردن پوست بدن یکی از عادات رایج در بین افراد جوان مخصوصا خانم ها شده است لذا رعایت اصول حمام آفتاب برای اجتناب از امواج مضر خورشید حائز اهمیت است. پوست های روشن مقدار بیشتری از امواج فرابنفش خورشید را به ویتامین D تبدیل می کنند به نسبت پوست های تیره به بیان دیگر افرادی که پوست روشن دارند در مدت زمان کمتری ویتامین D مورد نیاز بدن را از آفتاب کسب می کنند و در پوست های تیره به علت وجود ملانین بیشتر , امواج خورشید بیشتر جذب شده و مدت زمان بیشتری باید صرف کسب ویتامین D کنند.

معمولا افراد در زمان حمام آفتاب از روغن بچه استفاده می کنند که گزینه مناسبی برای این کار نیست چون روغن بچه فقط مانع از دست رفتن آب بدن می شود درحالیکه روغن آفتاب علاوه بر حفظ رطوبت پوست , با جذب امواج فرابنفش آفتاب , پوست را در مقابل سوختگی محافظت می کند.

در ساخت روغن آفتاب معمولا از مخلوط روغن نارگیل, آرگان, زیتون, آووکادو و عصاره آلوورا و چای سبز استفاده می شود. اسید های چرب موجود در روغن ها به ویژه در روغن نارگیل می تواند SPF 4 در محصول ایجاد کند و همچنین آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در عصاره آلوورا و چای سبز موجب از بین رفتن رادیکال های آزاد می شوند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه فرمولاسیون روغن آفتاب مراجعه فرمایید.

برای برنز کردن , قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب، باید بدن را شسته و 15 دقیقه قبل از حمام آفتاب با روغن آغشته کرده و ماساژ دهیم. در ضمن جهت جلوگیری از هدر رفتن رطوبت پوست ، توسط یک اسپری آب پاش رطوبت از دست رفته را به سطح پوست بازگردانید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید