??????????

محصولات برنز کننده برای افرادی طراحی شده است می خواهند رنگ پوست خود را تیره کنند ولی تمایلی به تحمل خطرات قرار گرفتن در معرض نور خورشید را ندارند. چون در هنگام حمام آفتاب اشعه یووی آفتاب می تواند موجب تخریب سلو ل های پوستی شود. محصولات برنز کننده با بهره گیری از برخی مواد شیمیایی , رنگ پوست را  برنزه میکنند بدون اینکه شما در معرض نور خورشید قرار گرفته باشید. این نوع محصولات به شکلهای ژل , کرم , اسپری , روغنو لوسیون به بازار عرضه شده اند. مهمترین ماده ای که در این نوع محصولات بکار می رود ماده ای است بنام DHA یعنی دی هیدروکسی استون. این ماده پس از نفوذ به داخل سلول های پوست تجزیه شده و گروه هیدروکسیل آن با آمینو اسید ها و پرو تئین های پوست واکنش داده و موجب ایجاد تیره گی در رنگ پوست می شود. رنگ حاصله به مرور زمان و همزمان با پوسته ریزی لایه شاخی پوست از بین می رود. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه فرمولاسیون محصولات برنز کننده مراجعه فرمایید.

انواع محصولات برنز کننده توسط FDA تایید شده اند بجز اسپری های برنز کننده که ممکن است در آینده توسط این سازمان تایید و یا مردود شوند.

نکته مهمی که در هنگام استفاده از محصولات برنز کننده باید توجه داشت این است که این محصولات موجب افزایش اثرات مخرب اشعه ماورای بنفش خورشید بر روی پوست می شوند. از اینرو توصیه می شود, افرادی که از محصولات برنز کننده استفاده می کنند حتما در هنگام قرار گرفتن در معرض خورشید از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید