سدیم دودسیل بنزن سولفونات با فرمول شیمیایی C۱۸H۲۹NaO۳S و وزن مولکولی ۳۴۸.۵ g/mol یک نمک بی رنگ با ویژگی های مفید به عنوان سورفاکتانت می باشد. سدیم دودسیل بنزن سولفونات معمولا به صورت مخلوطی از سولفونات ها تولید می شود و به عنوان یک سورفاکتانت یکی از اجزای اصلی مواد شوینده به حساب می آید.

این ماده به همراه سدیم لورت سولفات از پر استفاده ترین مواد در زمینه محصولات شوینده ها و بهداشتی ها هستند. این دسته از مواد بعد از صابون ها پرتولید ترین سورفکتانت های آنیونی در جهان به حساب می آیند.

شوینده ها

قدرت بازدارندگی SDBS با افزایش دما افزایش می یابد. اثر بر رسوب پروتئین بهتر از سورفاکتانت غیر یونی است. با این حال، دو معایب مهم دارد ، یکی تحمل ضعیف در برابر آب سخت است و می توان با سختی آب مواد شوینده را کاهش داد. به همین دلیل مواد شوینده باید با مخلوط کیلیت مناسب استفاده شود. دوم، توانایی کاهش بیش از حد قوی است. هنگام شستن با دست برای پوست تحریک کننده است. لباس های شسته احساس بدی دارند.

امولسیون کننده

درجواب سدیم دودسیل بنزن سولفونات چیست؟ باید گفت به عنوان نوعی سورفکتانت آنیونی، سدیم دودسیل بنزن سولفونات دارای فعالیت سطحی خوب و آب دوستی قوی است. و به طور موثر تنش روغن و سطح آب را به امولسیون کاهش می دهد. بنابراین سدیم دودسیل بنزن سولفونات به طور گسترده ای در تهیه مواد آرایشی ، غذایی ، چاپ و رنگرزی مواد کمکی و سموم دفع آفات استفاده می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید