اگر به عناوین مختلف پوست شما آسیب دیده و این آسیب دیدگی در زیبایی بدن و چهره شما نقش موثری دارد، باید بگوییم که از بین بردن جای زخم، بخیه و سوختگی با استفاده از کرم های ترمیم کننده پوست و از بین برنده جای زخم تا حدود زیادی مکان پذیر است.

گاهی بر اثر آفتاب سوختگی، لیزرهای مکرر، سوختگی خفیف و خراشیدگی ، فقط لایه رویی پوست (اپیدرم) یا قسمت میانی پوست (درم) آسیب می بیند. در این مواقع اگر از قسمتی که پوست آسیب دیده مراقبت کنیم ، جای این نوع زخم ها خوب می شود و جای جوش خوردگی پوست باقی نمی ماند. البته ممکن است پوست این ناحیه دچار تغییرات رنگدانه ای شود و بعضا پررنگ تر شود، این یک امر طبیعی است و به عوامل متعددی نظیر جنس و رنگ پوست بستگی دارد که خوشبختانه جای نگرانی ندارد چون با استفاده از کرم های لایه بردار و کرم های روشن کننده و ضد آفتاب های مناسب میتوانید این مشکل را حل کرد.

اگر زخمی عمیق باشد، به طوری که لایه میانی پوست و حتی چربی ها و عضلات را درگیر کند، قطعا با جوشگاه همراه است اما براساس وسعت زخم و نحوه ایجاد آن، جوشگاه متفاوت خواهد بود. اگر زخم و پارگی منظم باشد و بخیه بخورد جای کمتری باقی میماند و این جا با کرم ها و محصولات ترمیم کننده قابل درمان است. اما اگر بخیه نزده باشیم ممکن است به دلیل فاصله ای که بین لبه های زخم می افتد، اصطلاحا گوشت اضافه بیاورد، همچنین ممکن است اطراف زخم و جای جوش خوردگی کامل از بین نرود.

کرم ترمیم کننده پوست با دارا بودن اثرات ضد التهابی، مرطوب کنندگی و محافظت کنندگی باعث محافظت از زخم شده و با افزایش سرعت بازسازی و فعال کردن مکانیزم های ترمیم پوست قادر است سرعت ترمیم زخم را افزایش دهد و از ایجاد کلوئید بر روی زخم جلوگیری کند. اثرات ضد التهابی و ضد دردی این محصولات باعث می شود که سوزش، درد و خارش محل زخم کاهش یابد و فرد احساس ناراحتی نکند. مرطوب نگه داشتن سطح زخم که مانند یک لایه بسیار ظریف روی سطح زخم را می پوشاند، مانع تبخیر آب از بافت ها شده و از خونریزی مجدد زخم جلوگیری می نماید.

وجود مواد ضد آفتاب در این فرآورده ها، پوست تازه تشکیل شده را در مقابل آثار زیان بار اشعه UV حفظ می نماید. کرم ترمیم کننده زخم اغلب حاوی مواد ضد باکتری و ضد قارچ می باشد و باعث ممانعت از تجمع میکروارگانیسم ها در محل زخم می شود. وجود مواد فعال موجب افزایش سرعت بازسازی و ترمیم زخم می شوند. بدین ترتیب اثرات چندگانه کرم ترمیم زخم باعث می شود تا بدون بر جای ماندن اسکار ترمیم زخم به سرعت و سهولت انجام شود.

در مواردی که جای زخم مربوط به یک زخم کهنه است و در محل کلوئید تشکیل شده است, کرم ترمیم کننده زخم قادر است با عمل لایه برداری بسیار ظریف پوست اضافه را حذف نماید و با کنترل مکانیزم های ترمیم زخم، پوست را به حالت و رنگ طبیعی درآورد. مسلما پروسه از بین بردن جای زخم های قدیمی نیاز به صرف حوصله و زمان بیشتری دارد.

نحوه استفاده :
روزی 1 تا 2 بار بعد از تمیز کردن کامل پوست روی موضع استفاده شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید