به نوعی می توان گفت که مراقبت و محافظت از لب و پوست آن، از مهمترین مراقبت‌ها است. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، مرطوب کردن لب‌ها است چون برخلاف قسمت‌های دیگر بدن، غدد چربی ندارند. به همین دلیل است که لب‌ها خصوصا در مواقعی که در معرض شرایط آب‌وهوایی رطوبت‌زدا مثل آب‌وهوای سرد یا در معرض آب داغ قرار می‌گیرند، خیلی سریع‌تر خشک می‌شوند. بنابراین حفظ رطوبت لب‌ها برای زیبایی آن‌ها ضرورت دارد.

در ساخت مرهم های لب سعی شده است از عناصری مثل ویتامینE ، روغن هسته انار و موم استفاده شود و همچنین از عناصری که تحریک‌کننده هستند واقعا دوری شود. عناصری مثل پارابن، عطر، الکل، فنول، منتول و اسید سالیسیلیک که برای سلامتی مضر هستند.

همه برنامه‌های مراقبت ضدپیری پوست، یک بخش مهم دارند که همان محافظت از پوست در مقابل نور خورشید است. این قسمت مهم از مراقبت ضدپیری برای لب‌ها نیز حائز اهمیت است. اشعه‌های UV  همان‌طور که به پوست آسیب می‌رسانند، به لب‌ها نیز صدمه می‌زنند. در واقع، همین اشعه‌ها هستند که سطح کلاژن را خیلی سریع‌تر کاهش می‌دهند و رطوبت طبیعی پوست و لب‌ها را از بین می‌برند. از طرف دیگر، پوست نازکی که روی لب‌ها وجود دارد، حاوی ملانین نیست. اهمیت این رنگدانه از آن‌جایی نشأت می‌گیرد که از پوست در مقابل نور خورشید محافظت می‌کند. بنابراین بهتر است از مرطوب‌کننده‌هایی برای لب استفاده شود که SPF ضدآب داشته باشند.

لب‌های چروکیده و درمان چروکیده شدن لب‌ها

اگر لب‌های چروکی دارید دلایل متنوعی می‌تواند داشته باشد، این اتفاق معمولاً در طول زمستان به دلیل خشکی هوا رخ می‌دهد، اما معنی آن این نیست که در طول فصول دیگر اتفاق نمی‌افتد. شما می‌توانید از محصولات خانگی یا بازاری برای حل این مشکل استفاده کنید. لب تنها بخش از بدن و صورت است که خودش چربی ندارد. به همین دلیل نیاز است که همیشه مرطوب باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید