تاریخچه

شركت تولیدی پاک نام که در گذشته « اسنو » نامیده می شد، در بهار سال 1341 توسط عده اي صنعتگر با تجربه در صنعت شوينده در فضائی به مساحت 4800 متر مربع در منطقة سعادت آباد تهران بنیان گذاشته شد و بعنوان يكي از نخستين كارخانه های توليد پودر لباسشوئی خاورميانه به بهره برداری رسید. یکسال بعد اولین محصول این شرکت تحت عنوان پودر لباسشوئی طوفان روانه بازار گردید .
شركت اسنوا ظرف مدت ده سال از زمان تاسیس، با اعمال تغييرات كيفي و كمي در ماشين آلات و ارتقای نیروی انسانی توانست در سال 1351 ظرفیت توليد ساليانه پودر لباسشوئی خود را به میزان 9 برابر افزایش داده و به مرز 5000 تن در سال برساند.
پس از پيروزي انقلاب اسلامي و طی سالهاي 67-1360 مهندسين و كاركنان شركت علیرغم تمامي كاستي ها و فشار های ناشي از تحريم ها، توانستند چندين برابر ظرفيت اسمي كارخانه ؛ بالغ بر 14000 تن درسال پودر لباسشوئی توليد نمايند.
نام شرکت اسنوا پس از پيروزی انقلاب اسلامی به پاک نام تغییر یافت و همگام با آغاز عصر سازندگي و با توجه به نياز روز افزون كشور به محصولات شوینده؛ این شرکت به هدف کمک به ارتقای سطح بهداشت و سلامت جامعه ، با همكاری مهندسین مجرب اروپائی و با بهره گیری از مدرن ترين تكنولوژی روز صنعت تولید پودر لباسشوئی دنیا ، كارخانه جديد خود را با ظرفیت اسمی سالانه بالغ بر 120000 تن در زمینی به مساحت 22 هکتار در منطقه بوئین زهرا در نزديكي شهر قزوين تاسیس نمود.
پروژه ساختمانی و نصب ماشين آلات تولید که عمدتا از اروپا تامین شده بودند، قريب به 5 سال بطول انجامید و سرانجام در بهار سال 1374 يعني 33 سال پس از شروع به كار شركت ، يكي از مدرن ترين كارخانجات توليد محصولات شوينده و بهداشتی کشور وارد عرصه توليد گردید.
مجتمع صنعتی جديد شرکت ،علاوه بر برخورداری از امکانات و تجهیزات متعارف توليدی و فضای کافی و مناسب جهت افزودن خطوط جدید توليدی ؛ از انبار های بزرگی نیز جهت نگهداری اصولی و استاندارد مواد اوليه و محصولات نهائی برخوردار میباشد . همچنین برخورداری از امکانات آزمايشگاهی مدرن و کادر فنی مجرب جهت كنترل مستمر کیفیت مواد اوليه و محصولات نهائی ؛ این شرکت را در زمره معتبرترین شرکتهای شوینده کشور قرار داده است.
هم اکنون بالغ بر 350 نیروی متخصص و تجربی در واحدهای مختلف شرکت مشغول بکار هستند.
محصولات مختلف شرکت علاوه بر عرضه در بازار داخل کشور تحت برندهای تاپ ، یکتا ، دی ، آرن و بامداد ؛ به میزان قابل توجهی نیز سالهاست که به کشورهای مختلف صادر می گردد و نام برندهای رامس، یکتا و دی در بسیاری از بازارهای منطقه نام آشنا برای بسیاری از خانواده ها میباشند.

افتخارات

برگی از افتخارات شرکت پاک نام در سنوات مختلف
واحد صنعتی نمونه برگزیده توسط سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین در سالهای 1394 و 1395 و 1396
دارای گواهي نامه مديريت سیستم كيفيت به تاریخ اخذ 1380
دريافت گواهي نامه سيستم مديريت محيط زيست به تاریخ اخذ 1382
دريافت گواهي نامه حمايت از حقوق مصرف كننده در سالهای 1382، 1391و 1392
دريافت لوح و تندیس واحد نمونه کیفی استان قزوین از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در سالهای 1392، 1393، 1394و 1395
برگزیده بعنوان صادر کننده نمونه صنعت شوینده کشور در سالهای 1391 ، 1394و 1395

ماموریت

طراحی، تولید و ارائه محصولات بهداشتی و شوینده مبتنی بر تحقیق و نوآوری از طریق فن آوری پیشرفته، با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب به منظور جلب نظر مشتریان بازارهای داخلی و بین المللی با هدف تامین بهداشت جامعه، حفاظت از محیط زیست، صیانت از کرامت انسانی و منافع کارکنان و صداقت با ذی نفعان همراه با مسئولیت پذیری اجتماعی در جهت توسعه پایدار میباشد.

چشم انداز

شرکت پاک نام با دستیابی به دانش و فناوری پیشرفته، کارکنانی متخصص و متعهد و حفاظت از محیط زیست طی یک دوره ده ساله جزء یکی از دو شرکت برتر صنعت شوینده ایران باشد.

خط مشی یکپارچه

شرکت پاک نام به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین تولید کنندگان محصولات بهداشتی و شوینده در ایران به منظور ارائه محصولات با کیفیت بر مبنای اصل مشتری مداری، بهبود عمکرد زیست محیطی و توجه به ایمنی، بهداشت و سلامت جامعه و کارکنان، خط مشی ذیل را اتخاذ نموده:

1-جلب رضایت مشتریان از طریق درک و تمرکز بر خواسته های آنان و تولید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب

2-حفظ و توسعه سهم بازارهای داخلی و بین المللی و افزایش مستمر آن با تاکید بر کیفیت و تنوع محصولات

3-حفظ و ارتقاء سطح کیفی منابع انسانی و ایجاد محیط کار مناسب برای ابراز خلاقیت و مشارکت جمعی از طریق اجرای آموزش های برنامه ریزی شده

4- مدیریت ضایعات و انرژی از طریق بهینه سازی فرآیندها و افزایش بهره وری نیروی انسانی

5-رعایت قوانین و الزامات زیست محیطی و تعهد به حفظ و پیشگیری از آلودگی محیط زیست

این شرکت استانداردهای 2015 :9001 ISO ، 2008 : 14001 ISO را به عنوان الگویی جهت پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه برگزیده و خود را متعهد به رعایت الزامات آنها ، ارتقاء مستمر و بهبود سیستم مدیریتی با بهره‏ گیری از مشارکت کارکنان و ذینفعان می داند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید