سنگ آراگونیت (Aragonite stone) یک سنگ چند شکلی از کلسیت است. این بدان معنی است که این دو ماده معدنی دارای ترکیب شیمیایی دقیق یکسانی ، CaCO ۳ هستند ،  اما در اشکال مختلف کریستالی متبلور می شوند. این تفاوت در شکل به دلیل شرایط مختلف در طول تشکیل این سنگ اتفاق می افتد. این سنگ به شکل سوزن های کریستالی و فرم های کلسیت در بلوک های بلوری تشکیل می شوند.

سنگ های آراگونیت در بافت های عظیم ، فشرده ، دانه ای یا شعاعی به صورت الیاف یافت می شوند. هنگامی که در بافت های عظیم یافت می شود ، ممکن است در لایه های افقی رسوب کند که از آن به عنوان اونیکس مکزیکی یاد می شود. سنگ آراگونیت به نام رود آراگون اسپانیا  در جای که اولین بار این سنگ کشف شده است نامگذاری شده است.

کلسیت فرم پایدارتر این سنگ است . با گرم شدن تا ۷۵۲ درجه فارنهایت ، سنگ آراگونیت به کلسیت تبدیل می شود. این سنگ از نظر سختی در مقیاس موهس دارای درجه  ۳.۵-۴ است ، بنابراین کمی سخت تر از کلسیت است با سختی ۳ می باشد ، اما هر دو سنگ های بسیار نرمی هستند.

انواع رنگ های سنگ آراگونیت

این سنگ زیبا معمولاً سفید رنگ است اما در رنگ های مختلفی از جمله زرد ، قهوه ای ، سبز ، قرمز ، بنفش ، خاکستری یا آبی نیز یافت می شود. رنگ های آن در طی فرآیند تبلور به ترکیبات معدنی دیگر بستگی خواهد داشت. به عنوان مثال با دارا بودن اجزا شن و ماسه ممکن است قهوه ای به نظر برسد. معنای معنوی این سنگ ، ارتباط  با انرژی زمین و تثبیت خود در تمام مناطق بدن است.

خواص سنگ آراگونیت

این سنگ  با الهه زمین هماهنگ است و شما را تشویق می کند که با احترام از منابعی که زمین به ما ارائه داده است ، تمرکز خود را به زندگی آگاهانه و پایدارتر معطوف کنید. این آگاهی از زمین توسط مادر گایا ، الهه زمین یا مادر طبیعت ، قلب شما را با شفقت و مهربانی پر می کند  این سنگ به شما کمک می کند ضربان قلب واقعی مادر زمین را احساس کنید.

ارتعاشات سنگ آراگونیت که به عنوان “سنگ محافظ” نیز شناخته می شود ، حفاظت و مراقبت از این سیاره را تشویق می کند ، هم به زمین کمک می کند و هم برای شما شفابخش است. هنگامی که سطح ترحم و مهربانی را در خود افزایش دادید ،  مادر زمین فراوانی و شادمانی را در زندگی به شما پاداش می دهد. افزایش آگاهی جمعی در مورد حفاظت از سیاره زمین نیز بخشی از انرژی این سنگ است.

اجازه دهید سنگ آراگونیت معلمی باشد که شما به دنبال آن هستید تا انرژی خود را بالا ببرید ، ذهن خود را تحریک کنید و با ضربان قلب طبیعت سازگار شوید.

مانند بسیاری از سنگ های قیمتی دیگر آراگونیت نیز دارای خواص درمانی فراوانی می باشد. این سنگ می توانند در هنگام رنج بردن از آسیب عصبی یا شکستگی استخوان ، به بهبودی شما کمک کنند، همچنین می تواند استرس و اضطراب را برطرف کرده و مشکلات عصبی را که منجر به بی قراری می شود ، کاهش دهد.

سنگ آراگونیت می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به شما کمک کند تا از عفونت ها در امان بمانید. این سنگ جذب کلسیم را افزایش می دهد و همچنین دردها را تسکین می دهد. این سنگ به اندام شما گرما می بخشد و همچنین کمبود ویتامین های A و D را برطرف می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید