از پودر بچه جهت جلوگيري از سوختگي پاي بچه ها و عرق سوز شدن بدن كودكان و حتی بزرگسالان مي توان استفاده نمود.

تالك ماده اصلی به کار رفت درفرمولاسیون پودر بچه می باشد که يك ماده معدني و كاملا طبيعي است. تالك مصرفي در پودر كودك باید از نوع مرغوب ، شسته شده , خالص و استريل باشد.

تالك به علت داشتن خاصيت ورقه اي، در پوست  حالت چربي و نرمي ايجاد مي نمايد. از اين رو تالك باعث لغزندگي و رواني شده و مانع از اصطكاك سطوح پوست روي هم مي شود، همچنين به علت دارا بودن  ذرات بسيار ريز قدرت جذب بالاي بو را دارد.

ماده دیگر مورد استفاده در پودر بچه نشاسته است که از دانه ذرت تهيه شده و محصولي طبيعي است و به جذب رطوبت كمك مي كند. همچنين پروپيل گليكول رطوبت طبيعي پوست را حفظ كرده و به آن احساس نرمي مي بخشد.

زينك اكسايد به كار رفته در پودر بچه بدون ايجاد حساسيت داراي خاصيت قابض و ضد التهاب است و داراي خاصيت آنتي باكتريال و ضد عفوني كنندگي نيز مي باشد.

شایان ذکر است که استفاده از پودر بچه برای کودکان می‌تواند مشکلاتی به وجود آورد که این مشکلات به دلیل اثر خود پودر روی پوست بچه‌ها نیست و دلیل اصلی آن وارد شدن ذرات آن به درون سیستم تنفسی و ریهٔ کودکان، به ویژه نوزادان است.

استفاده از پودر بچه به دلیل افزایش خطر بروز مشکلات تنفسی توصیه نمی شود. محققان آکادمی پزشکان متخصص اطفال آمریکا اعلام کردند، پودر بچه از جمله عوامل بروز مشکلات تنفسی و آسیب دیدن ریه ها است. بهتر است حتی الامکان از پودر استفاده نشود زیرا می تواند باعث ایجاد بیماری در آینده نوزاد باشد. موضوع به خصوص درباره پودرهایی که از ماده تالک در تولیدشان استفاده شده صدق می کند، اما سایر پودرها که از ذرت در تولیدشان استفاده شده، آسیب کمتری وارد می کنند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید