دی‌پروپیلن گلیکول با فرمول شیمیایی C۶H۱۴O۳ یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن ۱۳۴٫۱۷۳ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی‌رنگ است. فرمول: C6H14O3نقطه جوش: ۲۳۰٫۵ ‪°Cچگالی: ۱٫۰۲ گرم بر سانتی‌متر مکعب جرم مولی: ۱۳۴٫۱۷۳ گرم بر مول

دیپروپیلن گلیکول ترکیبی از سه ترکیب آلی ایزومریک است و به عنوان محصول جانبی تولید پروپیلن گلیکول تشکیل می شود. سه ایزومر 4-oxa-2،6-heptandiol ، 2- (2-هیدروکسی پروپوکسی)-پروپان-1-ol ، و 2- (2-هیدروکسی-1-متیل-اتوکسی)-پروپان-1-ol . به صورت مایع بی رنگ است و بی بو است. علاوه بر این ، دارای یک نقطه جوش زیاد و سمیت کم است. با این حال ، می توان اظهار داشت که دی پروپیلن گلیکول ترکیبی از دو مولکول پروپیلن گلیکول است که در سه شکل ایزومریک رخ می دهد. بنابراین ، فرمول شیمیایی C6H14O3 است.در تولید دی پروپیلن گلیکول ، محصول نهایی حاوی 20٪ پروپیلن گلیکول و 1.5٪ دی پروپیلن گلیکول است. با توجه به کاربردهای این ترکیب ، در تولید سموم دفع آفات ، مایعات ترمز هیدرولیک ، رزینهای پلی استر ، روغنهای برش خورده و غیره مفید است. علاوه بر این ، این ترکیب با آب و اتانول قابل پخش است. نقطه ذوب آن برابر با پروپیلن گلیکول است در حالی که دمای جوش آن 236 درجه سانتی گراد است.

دیپروپیلن گلیکول یک محصول جانبی تولید پروپیلن گلیکول است. 20٪ پروپیلن گلیکول و 1.5٪ دی پروپیلن گلیکول می دهد. تفاوت کلیدی بین دی پروپیلن گلیکول و پروپیلن گلیکول در این است که دی پروپیلن گلیکول ترکیبی از سه ایزومر است ، در حالی که پروپیلن گلیکول یک ترکیب آلی است که دارای دو گروه الکل است. فرمول شیمیایی دی پروپیلن گلیکول C6H14O3 است در حالی که فرمول شیمیایی پروپیلن گلیکول C3H8O2 است.علاوه بر این ، دی پروپیلن گلیکول در تولید سموم دفع آفات ، مایعات ترمز هیدرولیک ، رزین پلی استر ، روغنهای برش دهنده و غیره مفید است ، در حالی که پروپیلن گلیکول به عنوان یک ماده نگهدارنده مواد غذایی ، به عنوان ماده نگهدارنده رطوبت در تولید لوازم آرایشی ، به عنوان یک حلال مفید است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید