استرها مشتقاتی از کربوکسیلیک اسیدها هستند. یک کربوکسیلیک اسید شامل گروه عاملی −COOH−COOH است. در استرها به جای هیدروژنِ متصل به گروه عاملی کربوکسیل،‌ یک گروه کربنی قرار دارد. این گروه کربنی می‌تواند یک گروه آلکیل، مانند متیل یا اتیل،‌ یا شامل حلقه بنزنی، مانند فنیل باشد. معمول‌ترین نوع استر،‌ اتیل اتانوئات است و در این حالت، هیدروژنِ گروه −COOH−COOH با یک گروه اتیل جایگزین شده است.

گلیسیریدها، که استرِ اسیدهای چرب گلیسرول هستند، نقش مهمی در بیولوژی ایفا می‌کنند. استرها با جرم مولکولی پایین معمولا در عطرها استفاده می‌شوند. فسفو استرها ساختار اصلی مولکول DNA را تشکیل می‌دهند. نیترات‌های استر، مانند نیتروگلیسیرین، خاصیتی انفجاری دارند در حالیکه پلی استرها بیشتر در مواد پلاستیکی یافت می‌شوند. استرها معمولا بویی شیرین دارند و حلال‌هایی قوی به حساب می‌آیند که در ساخت پلاستیک‌ها، مواد براق کننده و رزین‌ها کاربرد دارند.

شناسایی استرها

با توجه به اینکه این مواد فرار هستند، توسط کروماتوگرافی گازی به راحتی شناسایی می‌شوند. اسپکتروسکوپی اشعه فروسرخ برای استرها شامل یک پیک در دامنه 1730-1750 «بر سانتیمتر» (cm−1)(cm−1) که این پیک به گروه عاملی متصل به کربونیل وابسته است. به طور مثال، یک حلقه بنزنی یا یک پیوند دوگانه در همسایگی گروه کربونیل،‌ این عدد را تا 30 بر سانتیمتر کاهش می‌دهد.

کاربرد استرها

این مواد در طبیعت به فور یافت می‌شوند و در صنعت بسیار کاربرد دارند. استرها عامل بوی میوه‌هایی همچون سیب، گلابی، موز، آناناس و توت‌فرنگی هستند. سالانه میلیونها تن پلی استر در دنیا به طور صنعتی از استرها تولید می‌شود. همچنین به دلیل بوی این مواد، از آنها در عطرها و اسانس‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از پلیمرها دارای پیوندهای استری هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید