برند گلرنگ در سال ۱۳۵۱ با عنوان محصولات شوینده، آرایشی و بهداشتی ثبت گردید و با فعالیت‌های محمد کریم فضلی و جمعی از متخصصین ایرانی توسعه یافته و به شرکت پاکشو تبدیل گردید. (آدرس سایت www.golrang.ir)

استاد حاج محمد کریم فضلی، بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ و کارآفرین برتر کشور، متولد هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۱۱ هجری شمسی در شهر تویسرکان (استان همدان) است و نخستین فعالیت اقتصادی خود را در حین تحصیل، نزد پدرشان که از بازرگانان خوش‌نام و اهل فضل منطقه محسوب می‌شدند، آغاز نمود. او در سن حدود ۲۰ سالگی برای کسب تجربه در شرایط کاری مختلف به شهرهای دیگر همدان سفر می‌کند سپس راهی تهران می‌شود. پدر ایشان در دوره‌ای به کار صابون‌سازی اشتغال داشته و محمدکریم نیز از همین بابت در نوجوانی تا حدودی با تولید مواد شوینده آشنا می‌شود بنابراین برای آغاز فعالیت تولیدی، به همین زمینه‌ یعنی صنعت شوینده گرایش پیدا می‌کنند. او پس از جست‌وجوهای بسیار با افراد و شرکت‌هایی مرتبط می‌شود که در این حوزه فعالیت دارند. سپس خود کارگاه کوچکی دایر کرده و در مرحله اول به ساخت مایع ظرف‌شویی می‌پردازد. مدتی بعد محصول سفیدکننده را هم اضافه می‌کند و همین طور به ترتیب: پودر لباس‌شویی به نام “گلرنگ سوپر”، جرم‌گیر، شیشه‌شوی و همچنین نرم‌کننده البسه را نیز در سنوات بعد تولید می‌نماید و مرتبا کار را توسعه می‌دهد سپس با بازاریابی مناسب، محصولات خود را به طور گسترده و کلی به بسیاری از بیمارستا‌ن‌ها، هتل‌ها و سازمان‌ها عرضه می‌دارد. این روند ادامه دارد تا اوایل دهه ۵۰ که شرکت پاکشو را تاسیس می‌نماید.

با گذشت زمان و توسعه برند، تولیدات محصولات بهداشتی و شوینده گلرنگ به انواع شامپو سر، نرم کننده موی سر، شامپو بچه، شامپو بدن و غیره رسید. در سال ۱۳۷۴ انواع شامپو و مایع دستشویی به سبد محصولات گلرنگ افزوده شد.اولین شامپو بچه استاندارد شده در ایران توسط گلرنگ به بازار معرفی شد.

گلرنگ در طول این سالها با معرفی محصولات مختلف به بازار انواع گواهینامه‌ها و استانداردها را دریافت کرده‌ و با برنامه‌ریزی در راستای تامین رضایت مصرف‌کننده از طریق کمک‌های انسان‌دوستانه در قالب طرح‌های مشترک با سازمان محک (موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان) و یونیسف به یک نشان ملی تبدیل شده‌است. یکی دیگر از اقدامات مجموعه شرکت‌های گروه صنعتی گلرنگ در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی، حمایت از همایش‌ها و فعالیت‌های علمی، حمایت از کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد و حمایت از ساخت روبات سورنا است. مرکز آموزش علمی ـ کاربردی گروه صنعتی گلرنگ از سال ۱۳۸۶ با هدف آموزش پرسنل و تامین نیروی انسانی ماهر تاسیس شد و با پذیرش دانشجو در سه رشته مهارتی فعالیت خود را آغاز نمود که هم اکنون به یازده رشته در سطوح کاردانی و کارشناسی رسیده است.

برند گلرنگ کیفیت تولید را معادل رضایت‌مندی مصرف کننده تعریف می کند و آن را کلید موفقیت خود می‌داند. در حال حاضر برند گلرنگ یکی از تولیدات شرکت پاکشو است. از تولیدات شرکت پاکشو علاوه بر گلرنگ می‌توان به اوه، سافتلن و مریدنت نیز اشاره کرد که هم در ایران فروش گسترده داشته و هم به بازار سایر کشورهای جهان راه یافته است. امروز «گروه صنعتی گلرنگ» یکی از مهم‌ترین گروه (هلدینگ)های تولیدی کشور است. این گروه که شرکت‌های مختلفی چون: پاکشو، گلپخش اول، گلرنگ پخش، پدیده شیمی جم، پدیده شیمی پایدار، گلبرگ بهاران، ماریناسان، پخش پدیده پایدار و. . . را شامل می‌شود به عنوان یکی از پویاترین گروه‌های اقتصادی برآمده از بخش خصوصی و بالیده از همت مردمی، اکنون به مثابه الگویی پیشرو و مثال‌زدنی، خون امید را در رگ‌های تولید و صنعت ملی جاری ساخته و کارآفرینی را به بهترین شکل خود متبلور می‌سازد.

مدیر عامل کنونی گلرنگ- آقای مهدی فضلی- اذعان دارد: ” ما به عنوان گروه صنعتی گلرنگ، به پشتوانه‌ی همکارانی متعهد و با اتکا به پیشینه‌ای درخشان در صنایع گوناگون، این مسئولیت خطیر را پذیرفته‌ایم و برآنیم تا با بازتعریف سطح زندگی خانواده‌ی ایرانی تا حد امکان، دستیابی به جایگاه و اعتبار اجتماعی را برای همگان تسهیل کنیم. “

گلرنگ از سال ۱۳۷۴ تبلیغات تلویزیونی خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۹۲ در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ برند برتر ایران شناخته شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید