وازلین مخلوطی از روغن های معدنی و وکس است که یک ماده نیمه جامد را تشکیل می دهد. این محصول خیلی تغییر نکرده است از آن وقت که رابرت آگوستوس چیسبو در سال 1859آن را کشف کرد. چیسبو متوجه شد که کارگران از ژله چسبنده برای درمان زخم و سوختگی استفاده می کنند. او در نهایت این ژله را به عنوان وازلین بسته بندی کرد.

وازلین به پوست کمک می کند تا از آن محافظت کند.متخصصان شیمی وازلین را از نفت استخراج می کنند. پس از کشف تصادفی در طول روند حفاری نفت، اکنون بیش از 100 سال است که از آن استفاده می کنند. وازلین پالایش شده روغن معدنی است که بسیاری از شرکت ها به عنوان یک درمان پوستی به طور کلی مورد استفاده قرار می دهند. خلوص وازلین بستگی به روند تولید دارد. وازلین پالایش نشده ممکن است حاوی مواد مضر باشد، اما وازلین تصفیه شده معمولاایمن است. ضروری است که برچسب مواد تشکیل دهنده را بخوانید و هر گونه سوال در مورد روند تصفیه و ساخت را بپرسید.

خواص وازلین برای پوست

بخش اول خواص مربوط به وازلین، در زمینه پوست است که شامل:

1. ضد پیری 

وازلین خاصیت ضدپیری و ضدباکتری دارد و سبب کاهش خطوط ناخوشایند، لکه های پوست و چین و چروک می شود.

2.  درمان جوش های سرسیاه

یک لایه وازلین را برای از بین بردن جوش های سرسیاه روی آن نقطه بمالید و با حوله داغ آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه گرم کنید تا به تخلیه هر چه بهتر این نقاط زشت روی پوست کمک کند.

3. جلوگیری از آکنه

وازلین با لایه برداری و پاکسازی آلودگی از منافذ پوستی از بروز جوش جلوگیری کرده و از پوست محافظت می کند. البته فراموش نکنید که نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.

4. لوسیون صورت و بدن

بعد از حمام، وازلین را استفاده کنید. به عنوان یک مرطوب کننده ازپوست خشک جلوگیری می کند. همچنین می توانید در فصل سرد یا آلرژی داخل بینی ها استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید