کربومر چیست و چه کاربردهایی دارد؟ اصطلاحی است که برای یک سری از پلیمرهایی ساخته شده از اسید اکریلیک بکار می رود. کربومر پودری سفید رنگ و کرکی است که اغلب به عنوان ژل در محصولات آرایشی و مراقب شخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

کربومر در طیف گسترده ای از انواع محصولات پوست  ، مو ، ناخن و همچنین مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد توانایی جذب و ابقاء آب را دارند و در صورت پراکندگی در آب می توانند تا ۱۰۰۰ برابر حجم اصلی خودشان متورم شوند.

این ترکیبات به عنوان قوام دهنده به کنترل ویسکوزیته و غلظت مواد آرایشی کمک می کنند. کربومر ها برای انتشار و تعلیق مواد جامد نامحلول در مایع  مورد استفاده قرار گرفته و از جدا شدن روغن و بخش های مختلف یک مایع محلول جلوگیری می کنند.

بطورکلی کربومرها در فرمولاسیون ترکیبات ژل مانند استفاده می شوند زیرا می توانند موقع حل شدن در آب کلوئید و شبه موسیلاژها را تشکیل دهند. در محصولات آرایشی کربومرها گاهی اوقات با اعداد ۹۱۰ ، ۹۳۴ ، ۹۴۰ ، ۹۴۱ و P934  مورد استفاده قرار می گیرند که این اعداد نشان دهنده وزن مولکولی ویژه و ترکیب پلیمری آنهاست.

کربومرها در تولید مرطوب کننده صورت ، ضد آفتاب ، شامپو ، محصولات ضد پیری ، کرم دور چشم ، پاک کننده ها و اسکراب ها مورد استفاده قرار می گیرند.

متغیر بودن مقدار کربومر مورد استفاده در یک محصول به تولید کننده این امکان را می دهد که محصولی به سفتی ژل مو یا لوسیونی رقیق تولید کند. همچنین برای کاهش مشکلات گرد و غبار در طول فاز تولید کربومر می توانید از انواع گرانول استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید