شرکت داروگر یا سهامی عام کف به عنوان به عنوان نخستین واحد تولید فرآورده های بهداشتی و آرایشی در ایران در سال ۱۳۰۷ شمسی در شهر اصفهان (در قالب راه اندازی اولین کارخانه صنعتی تولید صابون) پایه گذاری شد. اولین محصول این شرکت، صابون سوبلمه (قدیمی ترین صابون صنعتی ایران) نام دارد که به بازار مصرف عرضه گردید (پایه گذار تولید صنعتی صابون در ایران).

لازم به بیان است شرکت اصلی هلدینگ داروگر می باشد؛ هلدینگی که خود شامل چندین زیر مجموعه از جمله شرکت تولی پرس به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت‌ های تولیدکننده ی مواد شوینده و پاک کننده در ایران بوده است (هلدینگ داروگر در مجموع شامل ۱۲ شرکت زیرمجموعه در بخش های غذایی، دارویی، بهداشتی و شوینده از جمله تیدی، تولیدارو، شرکت روغن نباتی جهان، شرکت کیوان‌ تجارت پاسارگاد، شرکت تجزیه شیمی، شرکت کیمیای ایران، جهان کف دارو، هومن شیمی پارس، یاس خرمشهر، شرکت صنایع بسته بندی داروگر، شرکت ارزش‌ آفرینان سرمایه و همچنین شرکت بسته بندی البرز می باشد).

شرکت داروگر یا شرکت سهامی عام کف در سال ۱۳۲۰ شمسی، به منظور گسترش بیش از پیش برنامه‌ های تولیدی خود از شهر اصفهان به شهر تهران منتقل شد (سیزده سال بعد). این شرکت در ادامه فعالیت ها و تلاش های خود، در کنار تولید صابون به تولید دیگر محصولات بهداشتی و آرایشی نیز اقدام نمودلازم به بیان است شرکت داروگر در سال ۱۳۳۶ شمسی به ثبت رسیده است! و این شرکت در دوران فعالیت خود تاکنون، به تولید انواع صابون، شامپو و سایر مواد شوینده ادامه داده است. از جمله محصولات بسیار شناخته شده و سرشناس این برند می توان به صابون نخل نشان، شامپو تخم مرغی (همچنان هم مشتریان خاص خود را دارد)، شامپو سر دارمو ، خمیردندان داروگر و همچنین مایع ظرفشویی ریکا اشاره کرد (از اولین و پرفروش ترین محصولات بهداشتی در ایران)…. جالب است بدانید شهرت مایع ظرفشویی ریکا چنان فراگیر بوده است که بسیاری از ایرانیان، مایع ظرفشویی را با عنوان ریکا می شناسند!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید