دستگاه های خط تولید شامپو عبارتند از :

آب مناسب برای تولید شامپو و سایر شوینده ها، آب سبک با TDS کمتر 40ppm است. از اینرو از دستگاه پونیزه آب برای کاهش سختی آب استفاده می شود.

  • مخزن آب

بعد از یونیزه شدن آب, آنرا در یک منبع آب چند لایه نگهداری کرده و در زمان تولید محصل از آن استفاده می کنند. مخزن اب با چند لایه بوده و در برابر اشعه آفتاب کاملا غیر قابل نفوذ باشد.

  • پمپ دلفین

این پمپ مابین مخزن آب و میکسر قرار گرفته و حجم مورد نیاز برای تولید محصول را از مخزن برداشته و به میکسر منتقل می کند.

میکسر محل اصلی ترکیب مواد اولیه برای تولید محصول می باشد که شامل یک استوانه از جنس استیل است که صفحات بالا و پایین آن محدب می باشد. اجزا تشکیل دهنده میکسر شامل پره, گرمکن و شیر تخلیه می باشد.

محصول تولید شده در میکسر توسط پمپ به مخزن دستگاه پرکن منتقل شده و توسط نازل های این دستگاه, محصول به داخل بطری تزریق شده و نهایتا درب آن بسته می شود.

بطری ها پس از پر شدن بر روی نوار نقاله به سمت دستگاه لیبل زن حرکت کرده و در آنجا لیبل بر روی آنها چسبانده می شود.

پرینتر بلافاصله پس از دستگاه لیبل زن بر روی نوار نقاله قرار گرفته و بر روی لیبل ها قیمت, تاریخ و سری ساخت محصول را پرینت می کند.

بطری ها پس از آماده شدن توسط پرسنل در داخل کارتن قرار گرفته و روی نقاله ماشین بسته بندی قرار می گیرد و ضمن حرکت به سمت چرخ های حمل کالا, بسته بندی شده و نوار پیچی می شود

در برخی از شرکت ها به جای بسته بندی محصول با کارتن از شیرینگ استفاده می شود. این دسته پس از قرار دادن بطری ها بر روی پالت به دور آنها یک پلاستیک مقاوم می پیچد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید